Саме фізику можна вважати наукою не тільки цікавою, а й фундаментальною — це незаперечний факт. Вона вивчає саме світобудову й намагається розгадати найскладніші таємниці природи, незважаючи на всю складність таких досліджень. Втім, розвивається наука рік від року, а прогрес прискорюється дедалі більше, так що нові важливі відкриття напевно не за горами.
- Подолати швидкість звуку не так складно, як здається. Кінчик звичайного батога при змаху рухається так швидко, що випереджає звук. Саме в момент переходу ним звукового бар’єра й лунає хлопок.
- Колись фізики були здивовані дізнатися, що температура розряду блискавки приблизно уп’ятеро перевищує температуру поверхні Сонця.
- Як відомо, під впливом високих або низьких температур стискаються різноманітні речовини, не тільки газоподібні. Наприклад, висота Ейфелевої вежі коливається в межах 12 сантиметрів залежно від погоди, оскільки метал, що нагрівається під сонцем розширюється.
- Сонце, здається червоним вранці і ввечері через те, що його промені в цей час проходять через нижні шари атмосфери, насичені пилом та іншими частинками. А за межами атмосфери всі зірки, включаючи Сонце, у візуальному спектрі взагалі мають білий вигляд.
- Одним із найбільш видатних фізиків XX століття був Альберт Ейнштейн. Багато його теорій досі розробляються сучасними вченими.
- Уперше ученим вдалося створити антиматерію в 1965 році. Судячи з усього, у природному стані в нашому Всесвіті антиречовина взагалі не трапляється, але в лабораторії отримати її можна.
- Таке цікаве явище, як північне сяйво, виникає при взаємодії сонячного вітру з верхніми шарами атмосфери Землі. Фізики давно вже розгадали цю загадку.
- Рідина буває не тільки звичайною, звичною нам, а й «неньютонівською». Наприклад, сипучі піски.
- Швидкість поширення звуку безпосередньо залежить від щільності середовища. Так, у воді або гранітному масиві вона буде вищою, ніж у повітрі.
- Поміж інших цікавих фактів про фізику не можна не згадати й те, що щільність води безпосередньо залежить від її температури. Максимальна щільність досягається при +4 °C, а замерзлий лід і зовсім менш щільний, ніж вода, тому і плаває в ній, а не тоне.
Чому на пожежному щитку відро конусоподібне?
Звичай робити пожежні відра конічними пішов з флоту. Під час пожежі треба швидко опустити відро прив'язане до кінця канату за борт і набрати води. Якщо дно у відра буде плоским воно не відразу потоне. Згадайте як іноді важко набрати води з глибокої криниці. Воно вперто не хоче тонути. З конічним дном цього не відбувається.
«Таке відро не можна поставити на землю, щоб відпочити. А значить, робота не зупиниться ні на секунду ». Можливо, і в цих поясненнях є частка істини.
Але все-таки пожежні відра роблять у вигляді конусів з інших причин. Річ у тім, що такими відрами зручніше черпати пісок з пожежного ящика (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском). Щоб зачерпнути пісок, треба взятися однією рукою за руків'я відра, а іншою - за його дно. З плоского днища звичайного відра рука в громіздкій пожежній рукавиці зісковзує. Набагато зручніше триматися за кінець конуса. До того ж конусоподібне відро легше занурювати в пожежну бочку з водою і виймати з неї вже наповненим.
Крім того, взимку вода в бочці може перетворитись на лід. Кінчиком конуса пробити його легше.
Пожежники також стверджують, що з відра-конуса воду можна виплеснути дальше і влучніше, ніж зі звичайного.
Немає коментарів:
Дописати коментар